مشاوره طب سنتی

طب سنتی مجموعه ی علوم نظری و علمی است که در تشخیص ، پیشگیری و درمان بیماری های جسمی و روحی به کمک ما می آید.طب سنتی ایران تقریبا به ۳۰۰۰ سال قبل بر می گردد.کتاب های طب سنتی افرادی چون زکریای رازی و مخصوصا ابن سینا شهرت زیادی دارد تا جایی که قریب به ۵۰۰ سال در دانشکده های اروپایی و آسیایی توسط اساتید تدریس شده است. اصول طبابت در این آثار طب سنتی، بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده از جمله: بلغم، صفرا، سودا و خون و نیز بر گرمی و سردی مزاج وبا توجه به نوع مشخصات بیمار، فرد درمان می شده است.

طب سنتی برای پیشگیری از بیماریها به روش زندگی صحیح تاکید دارد .طب سنتی بر این اصل، که بر افراد لازم است تا تغذیه ای متناسب با مزاج و مشخصات خود داشته باشند، استوار است طب سنتی معتقد است، هر فرد اگر طبیعت مزاج یا ارگانیسم بدنش را نسبت به غذاهای سرد ‏یا گرم تشخیص دهد و در مصرف آنها اعتدال داشته باشد، دچارعوارض گوارشی ‏و … نخواهد شد.‏ طب سنتی بیماری ها را به ۳ دسته ی بیماری های سوء مزاجی، سوء ترکیبی و بیماری های تفرق و اتصال تقسیم می کند.

افرادی که تغذیه ای متناسب با مزاج خود از لحاظ سردی ،گرمی ،خشکی یا رطوبت را ندارند در دسته بیماری های سوء مزاجی در طب سنتی هستند و افرادی که با نقصی در بدن به دنیا می آیند در رسته بیماری های مربوط به ترکیب یا تعداد طبیعی اعضا یا سوء ترکیب بوده و افرادی که در عضوی از بدن دچار شکستگی یا بد جوش خوردن ناحیه و محدودیت در حرکت اند درطب سنتی در دسته ی بیماری های تفرق و اتصال قرار می گیرند.

درباره فاطمه اشتیاق

خامشاوره های طب سنتی ما توسط سرکار خانوم فاطمه اشتیاق انجام میگیرد که مدارک مشاوره مقدماتی خود را از جهاد دانشگاه تبریز دریافت نموده اند و در حال ادامه تحصیل در درجات پیشرفته طب سنتی هستند.

خانوم اشتیاق توانسته اند در مدت کمی بعد از شروع فعالیت در تبریز، کرج، تهران، و ویزیت حضوری در میاندوآب و عجب شیر سلامتی و تندرستی افراد زیادی را در به سادگی و با روش های طب سنتی به ایشان بازگردانند.

 

روال کاری بدین صورت است که شما می توانید با ثبت مشخصات خود از ایشان وقت قبلی مشاوره تلفنی بگیرید و با ثبت نام شما در لیست نوبت قرار داده می شوید و با شما تماس گرفته خواهد شد. 

در صورتی که مشکل و بیماری شما به صورت مقدماتی قابل حل باشد با توصیه های خانوم اشتیاق مورد شما کاملا رفع خواهد شد ولی در صورت نیاز به درمان پیشرفته تر به سایر اطبا و اساتید طب سنتی به نا بر نیاز شما معرفی خواهید شد تا روند درمان شما پیگیری شود.

زمینه های مشاوره ای خانوم اشتیاق

چاقی، لاغری و تناسب اندام

درد مفاصل آرتروز و رماتیسم

کم خونی، فشار خون، ضعف و بی اشتهایی

مشکلات حنسی، بارداری و نازایی

سوء هاضمه و مشکلات معده و کبد

افسردگی و استرس

 

انواع موارد پوستی و زیبایی اعم از:

لک/چروک/جوش و جای جوش

تیرگی و پف دور چشم

خشکی و چربی پوست

ترک های پوستی

سوختگی و جای بخیه

جلوگیری از ریزش و رویش مجدد موی سر

 

روش ها و متدهای درمانی

در اکثر موارد توصیه های مربوط به تغذیه شامل پرهیزات و ملزومات

عرق درمانی

گیاه درمانی

حجامت و زالو درمانی

کرم های گیاهی

ماساژ درمانی

بادکش درمانی

 


مشاوره های تلفنی خانوم اشتیاق برای اعضای سایت رایگان میباشد.


ثبت نام کنید


درخواست مشاوره


گروه تلگرامی مشاوره